Afbeelding

Stichting Pandilla Ontwikkelings Samenwerking (S.P.O.) is gestopt

Nieuws

LAARBEEK - De Stichting Pandilla Ontwikkelings Samenwerking (S.P.O.) is per 1 januari 2026 opgehouden te bestaan. De reden is dat de bron van inkomsten is weggevallen doordat alle gemeenten, dus ook Laarbeek, het inzamelen van gebruikte kleding in eigen beheer zijn gaan organiseren. Bovendien zijn alle bestuursleden ver boven de tachtig jaar.

Een indrukwekkend resultaat
Sinds de oprichting in 1987 door de familie Gevers uit Beek en Donk heeft S.P.O. zich onvermoeibaar ingezet voor betere leefomstandigheden in Andhra Pradesh in India. Wat begon met de aanleg van een waterput in het dorp Pandilla is uitgegroeid tot het financieren van de bouw van vier grote scholen waar duizenden kinderen goed onderwijs kunnen krijgen. In vele dorpen zijn waterputten en drinkwatervoorzieningen aangelegd én vrouwenprogramma’s georganiseerd waaronder spaarsystemen zijn opgezet.

Dank
Een speciaal woord van dank aan de familie Gevers die met hun persoonlijke betrokkenheid en doorzettingsvermogen het fundament legden onder dit bijzondere initiatief. De Stichting bedankt de gemeente Laarbeek voor het vertrouwen en de sympathieke samenwerking. Daarnaast danken zij ook de vele vrijwilligers die met hun belangeloze inzet de stichting geholpen hebben, op welke manier dan ook. Ook de goede en betrouwbare samenwerking met de mensen uit India was uniek.

Tot slot
Hoewel Stichting Pandilla ophoudt te bestaan blijft de impact van hun werk voelbaar en de gedachte levend: dat kansarme kinderen beter verdienen. (advertorial)

Afbeelding