Hein Maas (Foto: Joost Duppen)
Hein Maas (Foto: Joost Duppen) Foto: Joost Duppen

Iedereen moet mee kunnen doen

Iedereen moet mee kunnen doen

GroenLinks-PvdA Laarbeek is een lokale partij met een brede en betrokken kandidatenlijst. Eén van die betrokken kandidaten is Hein Maas. Voor wie hem nog niet kent, stellen we hem graag voor. 

Hein is zijn hele leven al politiek bewust. Als zoon van een ambtenaar leerde hij al jong het belang van de publieke zaak kennen. Hij discussieerde met vrienden die hij ontmoette in het open jongerencentrum in Beek en Donk. Hein is een echte Beek en Donkenaar: geboren in dezelfde straat als waar hij nu nog steeds woonachtig is. Hij deed veel ervaring op door vijfentwintig jaar bij de sociale dienst te werken en was actief bij Beek en Donk Linksaf. Als commissielid en als raadslid was Hein zijn tijd ver vooruit: al in de jaren ’80 deed hij voorstellen rondom het stikstofprobleem. 

Als we Hein vragen waarom hij op de lijst van GroenLinks-PvdA Laarbeek staat, zegt hij: “Omdat ik daar thuis hoor.” Hein haalt veel voldoening uit zijn vrijwilligerswerk bij Howeko. Hij vervult de rol als voorzitter. Hein ziet hoeveel eenzaamheid er in onze samenleving is en zet zich actief in om eenzaamheid te voorkomen. Regelwerk zit hem in het bloed: hij is voorzitter van De Zonnebloem en medeoprichter van het Repaircafé. Voor de toekomst ziet Hein de partij rustig maar stevig groeien. “We moeten de samenleving overeind houden en zorgzaam blijven,” zegt hij. Bezig en betrokken zijn werkt twee kanten op. Iedereen moet mee kunnen doen, vindt Hein — en tegelijk is het van groot belang dat we iedereen in zijn waarde laten. Dáár moeten we scherp op zijn. En dáár moeten we ons echt druk over maken. 

Vindt u ook dat iedereen mee moet kunnen doen, stem dan 18 maart op Hein Maas.

Afbeelding