Foto: Eefje Timmers
Foto: Eefje Timmers Eefje Timmers

Jubilerend St Caecilia start muziekproject op scholen

Nieuws

LIESHOUT - Harmonie St Caecilia brengt muziek in de klas met een eigen scholenproject. Maandagochtend werd het project feestelijk gelanceerd met een muzikale optocht door de Sprankel in Lieshout en de Bernadetteschool in Mariahout. Voorop liep ‘De Feestmeester’, de hoofdpersoon in de lessen en het bijbehorende concert. 

St Caecilia viert haar 150-jarig jubileum en ook de jeugd van Lieshout en Mariahout wordt niet overgeslagen in het feestjaar. Daarom besloot de vereniging een muziekproject voor de basisschool te ontwikkelen. Met lessen voor de onder- en bovenbouw maken kinderen kennis met muziek en muziekinstrumenten. Het project draait om het verhaal van ‘De Feestmeester’, een man die, normaal gesproken, elk feestje organiseren kan. Totdat hij vast loopt en hulp nodig heeft van de kinderen. ‘Herken de instrumenten’ of ‘verzin zelf een fantasie-instrument’, met allerlei spelletjes en puzzels leren de kinderen over muziek. Of het ook met de feestmeester goedkomt moet blijken tijdens het het afsluitende concert ‘Welkom in de Feesttent’, zaterdagmiddag 18 april in het Dorpshuis in Lieshout. De toegang is gratis, maar vanwege de beperkte ruimte moeten er wel plaatsen gereserveerd worden. Dat kan via www.harmonielieshout.nl.

In de werkboekjes van het scholenproject zit nog een leuke extra. Een grote poster van St Caecilia voor de stickeractie in samenwerking met Jumbo Lieshout. Op de poster ontbreken verschillende muzikanten en hun instrumenten. De stickers zijn te sparen bij Jumbo Lieshout.