
Theatergroep Mariahout steelt de show
MARIAHOUT - Met de voorstellingen ‘(Super)helden’, ‘De Gelaarde Kat’ en ‘Lang leve de koningin’ is Theatergroep Mariahout weer druk in de weer om in 2026 drie prachtige voorstellingen op het podium te brengen. In het voorjaar laten junioren zien wat ze geleerd hebben tijdens de toneelcursus, in de zomer trekt De Gelaarsde kat door diverse Nederlandse Openluchttheaters en in de nazomer zullen volwassenen een creatieve en fantasierijke productie in openluchttheater Mariahout opvoeren.
Basisschoolleerlingen die toneelspelen leuk vinden kunnen al decennia terecht bij de Theatergroep om daar de kneepjes van het vak te leren. Een cursus die na de grote vakantie start wordt afgesloten door een korte theatervoorstelling in het Buurthuis. Dit jaar komen kinderen in actie als hun dorp bedreigd wordt in de voorstelling (Super)helden. De jeugdproductie die in de zomer in openluchttheaters te zien is gaat over de eenvoudige molenaarszoon Hans. Hij heeft fantasie, maar is niet sterk of slim zoals zijn twee broers. Gelukkig is hij in bezit van een listige kat die goed van pas komt als de gemene mister Great de wereld wil overnemen als de koning niet ingrijpt. Of Hans en zijn kat hulp krijgen van zijn broers of anderen bij het verslaan van Mister Great is komende zomer te zien in onder andere Openluchttheater Mariahout.
In 1995 maakte filmregisseuse Esmee Lammers een fantasierijke film over schaken met Monique van de Ven in de rol als Witte koningin. Het verhaal over het eenzame rustige meisje Sara dat leert schaken is voor een openluchtvoorstelling bewerkt. Als Sara schaakt komt ze in een fantasiewereld terecht waarin de Witte koningin oorlog wil voorkomen. Sara komt in aanraking met alle perikelen in de virtuele schaakwereld en leert intussen erg goed schaken zodat in de gewone wereld Sara opeens opgemerkt wordt. Een voorstelling met daarin kunstige schaakstukken is voor de creatieve aankleding waarvan de theatergroep bekend staat wel toevertrouwd, met het vrolijke spontane spel van haar toneelspelers belooft het een fantasierijke en vrolijke voorstelling te worden. Ook dit jaar geeft de theatergroep voor elk wat wils in drie sprankelende voorstellingen. Voor de voorstelling Lang leve de koningin zoeken ze nog figuranten, lijkt het jou leuk om op het podium te staan neem dan contact op via de site www.theatergroepmariahout.nl voor meer informatie.