Filmcyclus Seniorenverenigingen
LAARBEEK - De derde en laatste film van de reeks 'Door (in, met) de ogen van een kind' zal op 10 maart worden vertoond: Close van Lucas Dhont. Deze filmmiddag start zoals gebruikelijk om 13.30 uur met een korte inleiding door Philip Verdult, tot aan zijn pensioen als filosoof werkzaam aan de Radboud Universiteit Nijmegen. Daarna wordt de film vertoond.
Na de film is er een korte pauze, voor geĂ¯nteresseerden gevolgd door een interactieve nabespreking o.l.v. Philip Verdult. De middag, inclusief nabespreking (ongeveer een half uur), duurt tot ongeveer 17.00 uur. De filmvertoning vindt plaats in de grote zaal van het Dorpshuis in Lieshout. De toegangsprijs is €8,00 per middag, inclusief een kop koffie/thee). Kaartjes zijn aan de zaal te koop, contant betalen.
De 105 minuten durende film toont hoe de hechte jeugdvriendschap tussen Remi en Leo onder druk komt te staan wanneer klasgenoten op hun nieuwe middelbare school vragen of ze een stel zijn. Die opmerking drijft hen emotioneel uit elkaar, met dramatische gevolgen. Het verhaal laat zien hoe de onbevangen blik van kinderen, vol onschuld en spontaniteit, kan worden vertroebeld door maatschappelijke vooroordelen. De film gaat daarbij verder dan enkel homofobie en genderkwesties en maakt juist daarom diepe indruk.