AI

“Als ik een column zou schrijven, dan wist ik het wel”, grapt iemand, “gewoon AI gebruiken.” Een grappig idee dat manlief jaren geleden al probeerde. In de column over oogproblemen spuugde AI ook gewoon een oogarts uit die Iris heette. Hoe origineel! Toch zul je het ook deze keer met mijn schrijfstijl inclusief rare wendingen en hier een daar een schrijffout moeten doen. Gelukkig gecontroleerd en verbeterd door manlief die ik toch meer vertrouw dan AI.

Terug van vakantie was AI inzetten voor mijn column verleidelijk. Een idee over procrastineren, het uitstellen van noodzakelijke of vervelende taken, zat al in mijn hoofd. Voorafgaand aan een vakantie is dat toepasselijk. Procrastineren is mijn talent. Het afstreeplijstje op WhatsApp werd steeds leger, maar de column stelde ik uit tot tijdens de vakantie, wat uiteindelijk erna werd. Zeker toen mijn tijd in beslag werd genomen door een haperende WhatsApp en ik uren achter elkaar AI om raad vroeg, maar met zijn vriendelijk advies geen steek verder kwam.

Afstreeplijstjes voor feesten of wandeltochten kon AI wel genereren. Misschien een idee voor zoonlief, die voor zijn wandeltocht door de Schotse Hooglanden wandelschoenen nodig had in plaats van gympen. Een week voor vertrek en nog steeds geen schoenen kochten we samen een paar, waarna hij die mee naar zijn studentenkamer nam om ze toch nog een beetje in te lopen. Zo’n ‘hike’ heeft letterlijk en figuurlijk voeten in de aarde met slapen in een tentje en zelf je eten meesjouwen. Een bezorgde vriendin bracht een dag voor vertrek nog voedsel van defensie waar alleen water aan toegevoegd hoefde te worden. Zoonlief vertrok zaterdags in alle vroegte vanaf ons huis. Vrijdags vooraf haalde manlief hem van de bus. “Wandelschoenen? Shit, die staan nog op mijn studentenkamer!” Waarna de reis naar Tilburg nogmaals gemaakt moest worden en ik hem verwijtend vroeg waarom hij geen lijstje gemaakt had.

WhatsApp heeft zeker AI waarop afstreeplijsten staan voor wandelvakanties. Dan moet WhatsApp wel werken. Na een worsteling van weken, waarin AI me ook van het kastje naar de muur stuurde en niemand me kon helpen, gooide ik heel mijn geschiedenis weg en startte een totaal blanco versie op. FOMO ervaren zonder WhatsApp is zorgelijk. Ben ik door sociale media veranderd in een domme ezel? “IA!”