Afbeelding

Maak je eigen schimmenspel tijdens de Kinderboekenweek

woensdag 7 oktober 2026 14:00 tot 16:30

Theater maken met licht, schaduw en fantasie.
Tijdens de Kinderboekenweek organiseert Bibliotheek De Lage Beemden de workshop Maak je eigen schimmenspel. Kinderen uit groep 5 tot en met 8 gaan zelf aan de slag met het bedenken, bouwen en opvoeren van een eigen schaduwtheater.

Een schimmenspel is een eeuwenoude theatervorm uit Azië. Met silhouetten, licht en schaduw vertel je een verhaal achter een doorschijnend scherm. Tijdens de workshop bedenken kinderen eerst hun eigen verhaal of kiezen ze een bestaand fantasieverhaal als inspiratie. Daarna maken ze zelf de hoofdrolspelers, het decor en het mini-theater. Als afsluiting presenteren zij hun schimmenspel aan elkaar en aan hun (groot)ouders. 

Tijdens de Kinderboekenweek draait alles om het thema Spot aan! In deze workshop staan kinderen zelf in de spotlights met hun eigen verhaal, figuren en schimmenspel. 

Praktische informatie 

De workshop vindt plaats op woensdag 7 oktober van 14.00 tot 16.30 uur in de jeugdbibliotheek in Aarle-Rixtel (De Dreef). De workshop is bedoeld voor kinderen van 7 tot en met 12 jaar. Deelname is gratis en je hoeft jezelf niet aan te melden.

Locatie