
Dier en baasje: Coco en Yindi
· leestijd 2 minuten Dier & NatuurOf het nu gaat om een hond, een poes, een vogel of een konijn. Huisdieren zijn er in alle kleuren, maten en soorten. Ze zijn vaak een extra gezinslid, dat net zoveel aandacht en liefde krijgt als elk ander lid binnen de familie. Soms mag het dier zelfs net wat meer. In deze rubriek vertellen baasjes over de bijzondere band die zij hebben met hun huisdier.
Hoe hij het weet, weet niemand, maar zodra Yindi Verhagen (13) haar straat in fietst, bijvoorbeeld als ze terugkomt uit school, zet valkparkiet Coco het op een schreeuwen en herrie maken. Dolblij dat zijn zelf uitgekozen ‘vrouwtje’ weer thuis is. “Misschien ligt het aan een weerspiegeling in het raam”, zegt mama Mandy Verhagen, “maar het geluid stopt pas als Yindi hem aandacht heeft gegeven.” Vier jaar geleden werd Coco door de familie Verhagen in huis genomen. Mandy nam de eerste tijd de zorg voor het vogeltje op zich, maar al snel koos Coco zelf zijn mens. Dat was Yindi, die dan ook alles met hem kan doen. Zij is een soort vrouwtje voor hem. Tegen zusje Jaylee is hij een stuk minder aardig. Terwijl dit voor Yindi een eitje is, kost het iedereen uit het gezin veel moeite om hem ’s avonds weer terug in de kooi te stoppen. Nee, Coco heeft zo zijn gebruiksaanwijzing, maar hij heeft het binnen de familie Verhagen erg naar zijn zin.
Dat is ook te merken tijdens de fotoshoot. Coco gedraagt zich als een echt model, alsof hij dagelijks poseert. Zijn witte veertjes vormen een hartje en zijn kuifje wipt parmantig op zijn kleine koppie. Met zijn kraaloogjes houdt hij alles in de gaten. Voor het flitsen van de camera is hij zeker niet bang en hij loopt parmantig over Yindi heen. “Hij kan zijn naam zeggen”, vertelt Yindi, “en ik kan kiekeboe met hem doen. Ook zegt hij weleens ‘Kom maar Coco!’, maar dat zal hij nu natuurlijk niet doen.” Als Yindi hem vraagt om een kusje te geven, geeft hij meteen een reactie door met zijn snaveltje richting haar mond te gaan. Er is afgelopen vier jaar veel met Coco gespeeld en gepraat, daarom is hij zo tam. Hij kwam met zes weken direct uit het nest bij het gezin en voelde zich meteen op zijn gemak. In de kamer staat een grote kooi waar Coco regelmatig uit mag. De kooi wordt verschoond door Mandy, die met een knipoog vertelt dat DeMooiLaarbeekKrant regelmatig op de bodem ligt. “We hebben ooit onze buurman Erik op de bodem gelegd toen hij in de krant stond”, lacht Mandy. “Misschien komt Coco er binnenkort zelf te liggen.” Overdag zit Coco in de grote kooi. De radio staat voor Coco altijd aan, al heeft hij niet echt een voorkeur voor bepaalde muziek.
“Coco is dol op groene etenswaren”, lacht Yindi. “Komkommer, groene appels en groene paprika. Als je hem een andere kleur paprika geeft, dan lust hij het niet.” Volgens Mandy heeft Coco zelfs een soort vogelpubertijd gehad. Toen was hij vervelend en kon hij zelfs weleens bijten. Dat doet hij gelukkig niet meer. Wat hij wel doet is keihard meepraten als Mandy aan de telefoon zit. “Ik vlucht dan maar naar boven”, lacht Mandy, “anders kan ik niets van het gesprek volgen.” In de vakantie wordt Coco liefdevol verzorgd door oma en de overburen. “Dat hij 28 jaar kon worden, dat wisten we niet”, lacht Mandy. “Als Yindi het huis uit gaat, gaat hij lekker met haar mee.” En Yindi, die vindt dat helemaal geen probleem.


















