
FATJAM laat BMX-wereld nog steeds voortleven
· leestijd 1 minuut Activiteiten & Evenementen SportAarle-Rixtel - Het FATJAM BMX-sportevenement in Aarle-Rixtel haalt al sinds 1988 stuntfietsers uit de hele wereld naar het dorp. Het sportspektakel blijft nog steeds springlevend. “Dit zet Aarle-Rixtel op de kaart.”
Fietsers uit Brabant en verschillende andere Nederlandse provincies zijn op zaterdagmiddag 26 augustus onderdeel van een nieuw BMX-hoofdstuk. De organisatie had twee weken nodig om de baan gereed te maken. “Het was iedere dag tweeënhalf uur gras wegsteken. Dat kost wat tijd, maar dan krijg je ook wat”, zegt medeorganisator Bart de Jong.
Tussen de profs
Niet alleen beoefende BMX’ers doen mee aan de FATJAM. Recreanten kunnen met hun fietsen ook het parcours afleggen. De Jong: “Iedereen kan hier terecht. Als kleine fietser kun je gewoon tussen de profs komen te staan. In het voetbal zie je dat niet zo snel, maar hier is veelvoorkomend.” Alle soorten fietsers kunnen naast hun tentoonstelling aan trucjes veel van elkaar leren. “Iedereen helpt elkaar vooruit, zodat elke deelnemer stappen maakt. Gevorderden leggen bepaalde dingen uit aan minder ervaren BMX’ers. Zo gaat het algemene niveau vooruit en dat is mooi om te zien”, vertelt De Jong.
Grote namen in Aarle
Verschillende grote namen stonden in de ruim 30-jarige geschiedenis van de FATJAM op de Aarlese zandvlakte. Zo kwam freestyler Mat Hoffman eens een kijkje nemen en maakte BMX-talent Tom van den Boogaard zijn eerste ritten op de Aarlese heuvels. Ook Aarlenaar en BMX-reiziger Dennis Keunen kent de plek goed. “Als kleine jongen heb ik hier alles geleerd. Helaas ben ik niet meer de jongste. Dat houdt onder meer in dat ik er een maand uit lig als ik van mijn fiets val. Ik ben ook wel één van de gekken”, vertelt een desondanks goedlachse Keunen.










