
Langere vertraging bouwplan Mgr. Verhagenstraat
· leestijd 1 minuut Bouwen & WonenBeek en Donk - Voorlopig zal er nog niets gebeuren op de hoek van de Mgr. Verhagenstraat en de Bosscheweg in Beek en Donk. Voor de oude locatie van Van der Vrande Bouwmachines liggen al sinds 2020 plannen voor een appartementencomplex met 45 woningen en 3 eengezinswoningen, maar na bezwaren van omwonenden is het bestemmingsplan door de Raad van State vernietigd en moet men terug naar de tekentafel.
“Het gaat hier om betaalbare huurwoningen en we betreuren dat het lange proces nu nog meer vertraging oploopt, in tijden van woningnood”, is de eerste reactie van wethouder Ron van den Berkmortel.
In 2018 kocht KRAGT Ontwikkeling, samen met partner BurgtBouw uit Deurne, de locatie. Het doel was om die plek te herontwikkelen naar woningen. Samen met de gemeente is er een woningbouwplan opgesteld dat volgens de gemeente goed aansluit op de behoefte aan meer woningen in de gemeente. Het bestemmingsplan voor de bouw van 45 appartementen en 3 eengezinswoningen is op 18 maart 2021 door de gemeenteraad vastgesteld.
Parkeren
Het terrein waar de woningen op zouden moeten komen, wordt grofweg afgebakend door de Mgr. Verhagenstraat, Bosscheweg, Tuinstraat en het ORO-complex De Bleek. Ook het pand Tuinstraat 2 is gekocht, om daar parkeergelegenheden te creëren zodat auto’s zoveel mogelijk uit het zicht blijven. Vanuit de Mgr. Verhagenstraat wordt het terrein opgereden om het via de Tuinstraat weer te verlaten.
Omwonenden in beroep
Omwonenden gingen echter in beroep tegen het bouwplan en deze week heeft de Raad van State (het hoogste rechtsorgaan in Nederland) uitspraak gedaan. De Raad van State heeft een deel van de beroepen gegrond verklaard en heeft het bestemmingsplan vernietigd. Een belangrijke reden hiervoor is de onvolledige onderbouwing in het bestemmingsplan van het afwijken van de normen uit de Parkeerbeleidsnota 2019 van de gemeente Laarbeek. De gemeente is niet uitgegaan van maximale parkeercijfers, maar gemiddelde cijfers om zodoende meer ruimte te hebben voor groen en water. Inmiddels is de Nota parkeernormen 2023 vastgesteld, die hierin voorziet. Door een nieuw te maken bestemmingsplan hierop te baseren, kan deze onderbouwing worden hersteld, is de verwachting van de gemeente.
Samen met KRAGT Ontwikkeling en BurgtBouw staat de gemeente dan ook nog steeds achter het woningbouwplan. De drie partijen gaan zich de komende tijd beraden hoe een vervolg te geven aan het woningbouwplan. Vanzelfsprekend worden alle punten uit de uitspraak van de Raad van State meegenomen in een vervolg.










