Afbeelding

Spanning en ware liefde bij Belle en het beest

· leestijd 1 minuut Activiteiten & Evenementen

Mariahout - Theatergroep Mariahout brengt in 2025 ‘Belle en het Beest’ op het podium. In de maand juli trekt een gezelschap van ervaren en nieuwe spelers door Nederland om dit beroemde sprookje ‘op de planken’ te brengen. Prachtige aankleding, een origineel decor, muziek, dans en enthousiaste acteurs maakt een bezoek aan deze voorstelling tot een ideaal uitstapje voor jong en oud. Belle en het Beest is in het openluchttheater Mariahout te zien op 12, 17 en 24 juli

Beiden hebben ze een hart van goud, maar het Beest is oerlelijk en Belle bloedmooi. Als de vader van Belle voor zijn werk een verre reis moet maken blijft Belle achter bij de antiekwinkel die ze samen met haar vader heeft. De antiekwinkel staat in een levendig dorp waar meiden zich vergapen aan Gaston, de knapste man van het dorp. Belle houdt niet van zijn gladde praatjes en maakt zich zorgen over haar vader die maar niet terugkeert van zijn reis. Vader Marnix is verdwaald en terwijl hij een slaapplek zocht in een oud kasteel komt hij oog in oog te staan met een afschuwelijk beest. Het Beest en het personeel van het kasteel zijn vervloekt en hopen ooit van de vloek af te komen. Als Belle na een zoektocht haar vader in het kasteel aantreft besluit ze om zijn plek in gevangenschap over te nemen. Eerst is Belle bang voor het Beest met zijn enge uiterlijk en zijn slechte manieren, maar zijn hoffelijkheid en warmte zorgen ervoor dat een vriendschap ontstaat die misschien wel kan veranderen in liefde. En misschien is er ook een vloek die opgeheven kan worden? 

Jeugdproductie Theatergroep Mariahout
Met een vaste kern van ervaren spelers en jeugdige spelers die hun eerste stappen in de theaterwereld zetten trekt Theatergroep Mariahout al jaren volle zalen. Vanaf het najaar starten alle leden van de theatergroep die jeugdproducties maken met een cursus om in de winter onder leiding van een professionele regisseur een toneelstuk voor te bereiden. Dit jaar schreef regisseur Lars van Asten het toneelstuk. Hij heeft samen met een productieteam van de Theatergroep ook Belle en het Beest tot uitvoering gebracht. Theatergroep Mariahout speelt altijd in de open lucht. Dit vergt van spelers discipline en creativiteit. Elk theater is anders en er worden tijdens voorstellingen duizenden stappen gezet. Met veel spelplezier staat een ding bij de Theatergroep bovenaan. Het vermaken van het hooggeëerde publiek. Iets wat met Belle en het Beest wederom gaat lukken.