Afbeelding
Foto:

Dorpsplatform werkt bomvolle agenda af

· leestijd 2 minuten Nieuws

Aarle-Rixtel - Zelden was een agenda t.b.v. het maandelijks overleg zo gevuld als de afgelopen maandag. Er stonden dan ook een groot aantal belangrijke items op die de leefbaarheid van het dorp aangingen. De diverse bijlagen waren met de agenda toegestuurd zodat iedereen zich hierop goed voorbereid had. Als eerste werd opgemerkt dat de uitnodiging voor de infoavond op 4 juli over Laarbeek energie wel erg laat in bezit kwam, waardoor misschien weinig mensen bereikt zijn.

Er zijn nog verschillende brieven gekomen, waaronder een brief waarin verschillende mensen van de werkgroep Laarbeek-stralingsbewust hun zorgen uiten over de uitrol van 5G. Een standpunt in deze is moeilijk in te nemen, daar dit een landelijk gebeuren betreft. Ze willen wel de gemeentelijke werkgroep die zich hiermee bezig houdt, adviseren om dit goed te monitoren. De andere brieven betreft de pilot met de bibliotheek die al veel stof heeft doen opwaaien en mensen heeft aangezet op persoonlijke titel een brief naar de gemeente en bibliotheek te sturen. Of het echt helpt, daar hebben ze een hard hoofd in, daar de politiek hier al een keuze gemaakt lijkt te hebben. Inmiddels is er een antwoord vanuit de gemeente en de bibliotheek op een eerdere brief die min of meer uitlegt waarom deze beslissing wordt voorgesteld. Omdat deze brief slechts een klein deel van de vragen beantwoord heeft, besluiten zij opnieuw een brief te sturen naar de gemeente over deze pilot.

Ook de verkeersdrukte blijft de gemoederen bezig houden en dan dit keer met name de hele gang van zaken rond de N279. Nog steeds is niet duidelijk welke cijfers gebruikt mogen worden voordat de uitvoering en reconstructie van die weg ter hand zal worden genomen. Ze meten ondertussen de verkeersstromen in de Dorpsstraat en Bosscheweg en krijgen hiermee goed zicht op wat het sluipverkeer voor het dorp betekent en welke maatregelen er eventueel genomen zouden kunnen worden. Echter, een goed alternatief zal steeds bezien moeten worden in het licht van de regionale verkeersafwikkeling en de plannen die hiervoor nog ontwikkeld moeten worden. Daarnaast wordt opgemerkt dat het stimuleren van gebruik van openbaar vervoer en de fiets (snelfietspaden!) pas zin heeft als men daadwerkelijk ervaart dat dit vervoer sneller is dan het gebruik van de auto.

Het opstarten van een Huiskamer in Aarle-Rixtel blijkt ook niet zo eenvoudig en gesprekken hierover worden nog steeds gevoerd. Dit staat overigens los van de Buurtkamer op Zonnetij, waar geen discussie over is.

Er heeft een gesprek plaats gevonden met de initiatiefnemers van Gemeenschapskracht wat een heel positieve indruk heeft opgeleverd. Het initiatief: ‘Praten met straten’ lijkt best veel op de doelstelling van gemeenschapskracht en beide betrokkenen geven aan samen verder te willen met bepaalde initiatieven die elkaar daarmee heel goed kunnen versterken.

Het indertijd opgestelde jaarplan werd geëvalueerd en ze mogen concluderen dat ze met de meeste onderwerpen goed op weg zijn.

Bij de Raadsvisitatie werd de verkeersituatie rond de basisscholen onder de aandacht gebracht van raadsleden en het is verheugend te constateren dat er inmiddels een flink bedrag hiervoor in de kadernota is opgenomen. En nu het besluit nog…

En omdat alles ook digitaal verwerkt moet worden zijn zij op zoek naar iemand die hen hierbij zou willen en kunnen helpen. Het hele ICT-gebeuren van het Dorpsplatform verdient aandacht.

Er kwamen nog een aantal items ter sprake, echter daarvoor is nu geen ruimte. Maar lijkt het je iets om hieraan een bijdrage te leveren, neem dan contact op of kom luisteren op de eerste maandag van de maand in de Couwenbergh. Voor meer info: www.info@dorpsplatform.nl.