Afbeelding

Repaircafé Laarbeek

Nieuws

Lieshout - De Dorpsraad van Lieshout organiseert op woensdag 18 juni wederom het maandelijkse Repaircafé. In het Dorpshuis in Lieshout draait het dan allemaal om repareren en ontmoeten. Tussen 13.30 en 16.00 uur staan diverse vaklieden voor u klaar.

Kleding, kleine houten meubelstukken, fietsen en klein huishoudelijk elektrische apparatuur kunnen daar allemaal een tweede kans krijgen. Gereedschap en materialen zijn aanwezig. Mensen die het Repaircafé bezoeken, nemen van thuis kapotte spullen mee. Broodroosters, lampjes, föhns, kleding, fietsen, speelgoed, servies, alles wat niet meer werkt is welkom en maakt kans op een geslaagde reparatie. De vaklui in het Repaircafé weten bijna altijd raad. 

Door repareren te promoten wil de Dorpsraad van Lieshout bijdragen aan het verkleinen van de afvalberg. In Nederland wordt er ontzettend veel weggegooid. Helaas zit repareren bij veel mensen niet meer in het systeem. Met het Repaircafé wil de Dorpsraad daar verandering in brengen. Het Repaircafé is voor alle inwoners van Laarbeek en omgeving. Het dient ook om bewoners op een andere manier met elkaar in contact te brengen en te ontdekken dat er heel veel kennis en praktische vaardigheden in de buurt aanwezig zijn. Samen repareren kan leiden tot hele leuke contacten in de buurt, maar bovenal willen ze met het Repaircafé laten zien dat repareren leuk is, en vaak heel makkelijk.