
Zorgboog informeert Dorpsraad over Franciscushof
· leestijd 1 minuut NieuwsLieshout - De Dorpsraad Lieshout is bijgepraat door de Zorgboog met betrekking tot de plannen voor het Franciscushof. De Zorgboog heeft immers besloten te stoppen met het begeleid wonen, waardoor opnieuw een deel van het gebouw leeg komt te staan.
Het Franciscushof is al enige tijd onderwerp van discussie in Lieshout. De huidige leegstand is een veelvoorkomend onderwerp voor speculatie. Zo werd gesuggereerd dat deze gebruikt zouden gaan worden voor opvang van asielzoekers. “Een wild gerucht dat helemaal niet aan de orde is”, zo heeft de Zorgboog aan de Dorpsraad bevestigd. Ook heeft de Zorgboog aangegeven dat het gebouw (voorlopig) zo zal blijven zoals het nu is. In het gebouw zullen twee functies blijven: ontmoeten en wonen. De functie ontmoeten is er al: van maandag tot en met vrijdag worden in de Hofkamer warme maaltijden geserveerd aan de bewoners én aan senioren uit de wijk. Graag willen ze deze eetservice nog breder inzetten en daarom nodigen ze bewoners uit de omgeving van harte uit om ook aan te schuiven. Ook hebben enkele clubjes de Hofkamer inmiddels gevonden voor hun ontmoetingen. Naast ontmoeten wordt de functie van wonen nu dus alleen logeerhuis. De Zorgboog kon immers voor het deel begeleid wonen niet meer de gewenste zorg bieden.
De Zorgboog wil graag een lange termijn ontwikkeling met het gebouw. Het gebouw staat immers perfect voor ouderen: vlakbij de dorpskern, naast de kerk en ook dichtbij het Dorpshuis. Op lange termijn willen ze dan ook graag aansluiten bij de gebiedsvisie die er ligt voor onder andere de Heuvel. “Op korte termijn kunnen ze daar echter niets voor invullen”, wordt er aangegeven “wel willen we kijken naar de nu vrijkomende woningen; wellicht kunnen we daar ook wat op korte termijn mee.” Overigens, in de lange termijn omgevingsvisie wordt deze plaats overigens bestempeld als ‘Dorpse hoogbouw’. Als gemeld ziet de Zorgboog geen kansen om op korte termijn ontwikkelingen door te voeren. Eerder is ook al eens onderzocht of een deel van de oude leegstaande zorgappartementen omgebouwd zouden kunnen worden naar gewone (kleine) appartementen. Dat is uiteindelijk niet doorgegaan. Datzelfde wordt nu wel even onderzocht voor de vrijkomende woningen waar voorheen begeleid wonen in zat. Wellicht dat deze op korte termijn benut kunnen worden en daarnaast is positief dat de Zorgboog hier graag wil blijven en op de lange termijn met passende ontwikkelingen wil aansluiten.










