Afbeelding
René Paulus

Koningsdag feestelijk gevierd in Laarbeek

· leestijd 1 minuut Nieuws

LAARBEEK - In de gemeente Laarbeek is Koningsdag dit jaar weer uitbundig gevierd in alle kernen. In Beek en Donk, Lieshout, Aarle-Rixtel en Mariahout stonden tal van activiteiten op het programma, variërend van vrijmarkten en kinderactiviteiten tot muziekoptredens en gezellige bijeenkomsten voor jong en oud.

In Beek en Donk werd Koningsdag groots aangepakt met het inmiddels bekende OranjeFestijn in de Muziek- en Dorpstuin. Het terrein veranderde in een kleurrijke ontmoetingsplek waar vooral kinderen centraal stonden. Zo trok de kinderfiets Oranje-parade veel bekijks, met creatief versierde fietsen en muzikale begeleiding door harmonie en gilden. Daarnaast was er een drukbezochte vrijmarkt en zorgden livemuziek, dansoptredens en diverse spelactiviteiten voor een levendige sfeer. Voor de jongste bezoekers waren er springkussens, een grote zandbak en een schminktheater.

Ook in Aarle-Rixtel werd Koningsdag volop gevierd. De dag begon met een traditionele vrijmarkt rond de Couwenberg, waar kinderen hun spulletjes verkochten. Versierde fietsen kleurden het straatbeeld tijdens een feestelijke optocht door het dorp en daarnaast waren er diverse activiteiten en optredens, waardoor het centrum de hele dag in het teken stond van gezelligheid en ontmoeting.

In Lieshout veranderde De Heuvel in een bruisende plek. Na een feestelijke opening volgde een actief programma met sport, spel en muziek. Kinderen konden zich uitleven met onder meer springkussens, spelactiviteiten en creatieve workshops, terwijl oudere jeugd deelnam aan sportieve uitdagingen en volwassenen genoten van het Kings & Queens Festival. 

In Mariahout vond het feest plaats op het Oranjeplein, waar jong en oud samenkwamen voor een gezellige middag. Na een feestelijke opening volgden onder meer een fietstocht met versierde fietsen en een defilé door het dorp. Daarnaast zorgden de vrijmarkt, springkussens, een ballonnenartiest, schminken en een rondje op de huifkar voor volop vermaak.

De festiviteiten begonnen echter ook al op vrijdag. Op de vrijdag voorafgaand aan Koningsdag vond de traditionele lintjesregen plaats. Tijdens deze bijzondere gelegenheid werden inwoners uit Laarbeek onderscheiden voor hun inzet en verdiensten voor de samenleving. Burgemeester en genodigden spraken hun waardering uit voor de gedecoreerden, die zich vaak jarenlang vrijwillig hebben ingezet voor verenigingen, zorg of andere maatschappelijke initiatieven. 

Met een geslaagde combinatie van officiële momenten en feestelijke activiteiten kan Laarbeek terugkijken op een zeer geslaagde Koningsdag. Benieuwd naar de foto’s en video’s? Klik dan hieronder!