Martijn Stevens

Verrassend veel vleermuizen in Laarbeek

Zakelijk Laarbeek schittert duurzaam

LAARBEEK - De vleermuistellingen in Laarbeek zijn in volle gang en leveren nu al mooie resultaten op. Vrijwilligers trekken bijna dagelijks de dorpen in om vleermuizen te tellen. Daarbij zijn meer vleermuizen en meer soorten aangetroffen dan vooraf werd verwacht.

Tot nu toe zijn twee grote kolonies gewone dwergvleermuizen gevonden met 163 en 149 dieren. Ook is een kolonie laatvliegers met 29 vleermuizen vastgesteld. Voor deze soort is dat een normaal aantal, omdat een kolonie vaak over meerdere verblijfplaatsen is verspreid.

De gemeente is trots op de inzet van de vrijwilligers. Zij voeren de tellingen uit in de avonduren en hebben inmiddels ongeveer de helft van de geplande uitvliegtellingen afgerond. De tellingen liepen tot en met 15 juli. Na een korte zomerpauze gaan de vrijwilligers in september weer op pad. De resultaten helpen de gemeente bij het natuur- en soortenbeheer en laten nu al zien dat Laarbeek een waardevol leefgebied is voor vleermuizen.