
Eindconcert en veiling ‘Symfonie in Beeld’
· leestijd 1 minuut Activiteiten & EvenementenBEEK EN DONK - Wat gebeurt er als muziek niet alleen te horen is, maar ook zichtbaar wordt? Het bijzondere project Symfonie in Beeld geeft daar een indrukwekkend antwoord op. Na een inspirerend begin in april en een succesvolle expositie in mei, bereikt dit unieke samenspel tussen muziek en beeldende kunst nu zijn grote finale: een sfeervol eindconcert mét veiling van de kunstwerken op zaterdag 6 juni om 20.00 uur in Muziekcentrum Het Anker. De toegang voor deze avond is gratis!
Tijdens het openingsconcert op 12 april vormde Muziekcentrum Het Anker het decor voor een bijzondere ontmoeting tussen musici en kunstenaars. Terwijl de Koninklijke Harmonie Oefening en Uitspanning (O&U) een rijk en gevarieerd programma ten gehore bracht, lieten ruim twintig kunstenaars zich live inspireren door de klanken. Ter plekke ontstonden de eerste schetsen – een creatief proces dat uiteindelijk resulteerde in een veelzijdige collectie kunstwerken. In de weken daarna kregen de werken verder vorm en waren ze te bewonderen in Kunstpodium ’t Oude Raadhuis. Iedere kunstenaar gaf een eigen, persoonlijke interpretatie aan dezelfde muziek, wat leidde tot een verrassende en diverse expositie. Van abstract tot figuratief, van ingetogen tot uitbundig: elk werk vertelt het verhaal van een moment waarop klank en verbeelding samenkwamen.
De ontknoping van het project vindt plaats op zaterdag 6 juni in Muziekcentrum Het Anker. Overdag maakt het foyer van Muziekcentrum Het Anker onderdeel uit van de kunstroute Laarbeek en is van 10.00 tot 17.00 uur geopend voor bezoekers. Vanaf 20.00 uur worden muziek en kunst opnieuw samengebracht. Een deel van het concertprogramma klinkt nog eenmaal live, midden tussen de kunstwerken die eruit zijn voortgekomen. De muziek wordt vermengd met een spannende veiling, waarbij bezoekers de kans krijgen om een uniek kunstwerk te bemachtigen – en daarmee tegelijkertijd de kunstenaars en de harmonie te ondersteunen. Deze finale maakt Symfonie in Beeld tot meer dan een concert of tentoonstelling alleen. Het is een beleving waarin disciplines elkaar versterken en waarin het publiek onderdeel wordt van het creatieve proces. Kunstliefhebbers, muziekliefhebbers en nieuwsgierige bezoekers zijn van harte uitgenodigd om deze bijzondere avond mee te maken. Laat u verrassen door de kracht van muziek die tot leven komt op doek – en ontdek welk kunstwerk straks misschien wel úw nieuwe blikvanger wordt.










