
Laatste voorbereidingen: Het DorpsDiner Beek en Donk bijna van start
· leestijd 1 minuut Activiteiten & EvenementenBEEK EN DONK - De vakantieperiode is voorbij, dat betekent voor de organisatie van Het DorpsDiner even hard werken. Dit jaar organiseren ze de 5e editie van Het DorpsDiner, die omgedoopt is tot de ‘LustUm’ editie. Ze willen dit jaar nog net even wat extra’s toevoegen, zonder dat de Kookduo’s zelf meer moeten doen. Hoe de organisatie daarvoor zorgt? Dat zul je merken tijdens de avond zelf, die dit jaar daarom al om 17.00 uur start bij Café Thuis.
De 5e editie was vrijwel direct uitverkocht, en dat enthousiasme is voelbaar in het dorp. Menig gerecht is al voorgeproefd en op verschillende plekken hangen de ‘schuif hier aan’ posters al voor het raam. Samen aan tafel met dorpsgenoten, elke gang nieuwe gezichten en gesprekken, onder het genot van een hapje en een drankje, het blijkt een succesvolle combinatie.
Op zaterdagavond 5 september is het zover voor de 240 deelnemers. Ze starten met een toast bij Café Thuis, krijgen een gouden envelop uitgereikt en lezen dan waar ze het eerste gerecht wordt voorgeschoteld. De 80 personen die zich ingeschreven hebben als Kookduo starten al op maandagavond 31 augustus voor de Kook Inspiratie Avond. Deze avond wordt er ook voor een kleine culinaire versnapering gezorgd om alvast in de stemming te komen. Dit is ook het moment waarop de goed gevulde kooktas uitgedeeld wordt, die ook deze editie alleen mogelijk is door de steun van de lokale ondernemers. Hierin vinden de deelnemers lokale waardebonnen, kookuitrusting en ingrediënten. Ook bij het uitdelen ervan wordt het dorp goed vertegenwoordigd. Voor de 5e editie wijken ze hiervoor uit naar een bijzondere lokale locatie: Landdrift bij kasteel Eijckenlust. Na een korte uitleg kunnen de Kookduo’s hun weg vervolgen en zelf de laatste voorbereidingen gaan treffen!
Elk jaar opnieuw is het een puzzel om te zorgen dat iedereen op de juiste plek terecht komt en steeds nieuwe gezichten treft! Gelukkig hebben zich ook dit jaar veel nieuwe duo’s opgegeven, zodat ze nieuwe verbindingen kunnen maken. Hoe ze die puzzel maken? Lianne vertelt namens Het DorpsDiner: “Er zijn zo veel dingen om rekening mee te houden, bijvoorbeeld met dieetwensen/allergieën. Ook moeten we zorgen dat er zo min mogelijk deelnemers zijn die elkaar al eerder troffen, dat de fietsroutes enigszins logisch zijn, en dan dit jaar dus ook nog met een kleine omweg vanwege de LustUm editie.”
.










